1922 Hikaye Uyarlamasının İlk Fragmanı Yayınlandı

haberler

2017 yılı gerçek anlamda bir Stephen King uyarlama yılı oluyor. Dizi uyarlamaları, TV film uyarlamaları, beyaz perde uyarlamaları derken bu yıl içerisinde Stephen King eserleri isminden bir hayli söz ettirdi. Tabii bu Sadık Okuyucu için sevindirici bir durum olsa da bu uyarlamaların başarılı olması en büyük isteklerimizden biri oluyor. Bu yıl içerisinde yüzümüzü güldüren ve tersi şekilde hoşnut olmadığımız uyarlamalar gördük. Şimdi bir Stephen King uyarlaması daha görücüye çıktı. Bakalım bu sefer bizleri neler bekliyor?

Stephen King’in Zifiri Karanlık Yıldızsız Gece (Full Dark No Stars) hikaye derleme kitabında yer alan uzun hikayelerden (novella) biri olan 1922, Netflix tarafından televizyon filmi olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce haberini de yaptığımız Oyun (Gerald’s Game) uyarlamasını da yine Netflix bizlere sunuyor. (Oyun’un uyarlaması ile ilgili habere BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ)
1922‘nin yönetmen koltuğunda Zak Hilditch‘in oturduğunu görüyoruz. Filmin baş rolünde ise Stephen King uyarlamalarından tanıdığımız bir isim yer alıyor: Thomas Jane.

Wilfred James ismindeki bir çiftçinin karısına bir arazi miras kalır. Karısı bu araziyi satmak istemektedir fakat adam aynı fikirde değildir. Araziyi karısından alabilmek için oğlu ile birlik olup karısını öldürür. Cesedini bir kuyuya atar. Fakat her şey bitti derken kabus tüm evi sarmıştır.

Netflix’te 20 Ekim 2017‘de yayınlanacak olan filmin ilk fragmanı yayınlandı. Aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın