Hakkımızda

Kayıp Dünya – Stephen King Türkiye, 31 Ekim 2005 tarihinde forum olarak kuruldu.

Uzun yıllardır Stephen King hayranı olan ve Stephen King’in KA’sında ilerleyen bir ekip tarafından yönetilen Stephen King Türkiye, Facebook grubu olarak da Stephen King severlere bilgi ve paylaşım sunmaya devam etmektedir.

2011 yılında Kayıp Dünya internet sitesini kurarak yolculuğuna web ortamında devam eden grubumuz, Stephen King ile ilgili haberleri, romanları, hikayeleri, film ve dizi uyarlamalarını, ustanın hayatından kesitleri kısa sürede sizlere sunmaktadır.

Son olarak, 1 Mart 2016 itibariyle, internet sitemiz değişime giderek yolculuğuna stephenkingturkiye.com ismiyle devam etme kararı almış ve KA’da bu isimle sizlere hizmet vermeye devam etmektedir.

Değerli Stephen King hayranları, bu güzel yolculuğumuzda herkese “Uzun Günler Hoş Geceler” dileriz.

4 comments

 • Merhaba

  Son dönem kitaplarından sonra senelerdir ertelediğim Mahşer i kendimin bile şaşıracağı bir hızla bitirdim.

  Mahşer den sonra gerçek Stephen King i keşfettiğimi anladım.

  Dün akşma dayanamayarak IT in birinci bölümünü seyrettim. Şimdi 2019 u beklemeye niyetim yok fakat zamanı inanılmaz dar olan bir insanım.

  Doktorum ve kitapları çok dar zamanda okuyorum.
  Bu yüzden kitabı baştan okumalıyım yoksa kitapta film gibi 2 ye ayrılmış şekilde mi.
  Yani filmde anlatılan çocukluk dönemi kitapta belli bir bölüm mü?
  Biliyorum soru çok saçma ama inanılmaz dar ve sınırlı vaktim var ve daha kara kule serisi var önümde.
  Bundan dolayı siz evet en baştan oku değer derseniz kitabı baştan okuyacam yok derseniz ki filmde anlatılan bölüm şuraya kadar oradan sonrasını okuyacam.

  Siteye bayıldım. Teşekkürler

  • O kitabı çocukluk ve yetişkinlik olarak iki bölüme ayrılmıştır ama ben tüm kitabı okumanızı öneririm. Sonuçta filmler hiçbir zaman kitabın verdiği hissi veremez. Teşekkürler

 • Merhabalar;
  tam metin kitaplar biraz büyük olduğu için, kindle’da okumayı tercih ediyorum. Ancak “o” kitabının sansürsüz tam metnini dijital ortamlarda bulamadım. hiç bir site e-kitap olarak satmadığı gibi, malum ortamlarda da yok (merak etmeyin malum ortamda bulsam bile mutlaka hard copy’sini satın alıyorum ki arşivimde bulunsun)…

  Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Beni yönlendirebileceğiniz bir site var mı ? Ya da altın kitap’a bu konuda isteğimizi belirtebilir miyiz?

Bir cevap yazın