Eddie Dean ve Jake Chambers Bulundu!

haberler

dark-tower-cast

Stephen King‘in efsane eseri Kara Kule‘nin yıllardır beyaz perdeye aktarılacağı konuşuluyor. Birçok kez bu proje hayata geçer gibi oldu fakat her seferinde hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Son günlerde Kara Kule‘nin beyaz perdeye aktarılması projesi yeniden gündeme geldi. Önce Roland karakterinin Idris Elba, Randal Flagg karakterinin de Matthew McConaughey tarafından hayata geçirileceğinin kesinleşmesi ile projede ilk defa kesin bir adım atılmış oldu.

Özellikle Idris Elba‘nın Roland karakterine hayat verecek olması büyük bir tartışmaya neden oldu. Serinin hayranları, beyaz bir karakter olan Roland’a siyahi bir oyuncunun hayat vermesini saçma bulurken bir kesim bunu doğal buldu.

Roland ve Flagg karakterlerinin kesinleşmesinden sonra gözler diğer karakterlerin kim olacağına çevrildi. Serinin önemli karakterlerinden Eddie Dean‘in, Breaking Bad dizisindeki rolü ile beğeni kazanan Aaron Paul tarafından canlandırılacağı gündeme düşen bombalardan biri oldu. Eddie Dean, Roland’ın ka-tet ismini verdiği kader grubunun neşeli ve uyuşturucu bağımlılığı ile baş etmeye çalışan üyesi. Aaron Paul‘un Breaking Bad’te canlandırdığı karaktere yakın bir karakter olduğu için bu seçim beğeni ile karşılandı.

Eddie Dean karakteri kadar önemli olan karakterlerden biri olan Jake Chambers‘ı ise Doctor Foster ve Legends dizilerinden tanıdığımız Tom Taylor‘ın hayat vereceği yönünde haberler ortaya çıktı. Jake Chambers, Roland’ın ka-tetinin çocuk üyesi ve Roland ile aralarında baba-oğul ilişkisi bulunuyor.

Böylece Susannah dışındaki tüm ana karakterler belirlenmiş oldu. Susannah karakterinin filmdeki durumunu ve hangi oyuncunun bu karaktere hayat vereceği henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın