Hayvan Mezarlığı Yeniden Film Oluyor

haberler

Stephen King’in unutulmaz eserlerinden olan Hayvan Mezarlığı (Pet Sematary), yeniden beyaz perdeye aktarılıyor. 1989 yılında film olarak karşımıza çıkan Hayvan Mezarlığı, korku filmi tarihinde kendisine sağlam bir yer edinmişti. Ustanın bu unutulmaz eseri, 2017 yılındaki Stephen King uyarlamaları rüzgarından nasibini alarak yeniden beyaz perdeye uyarlanacak.
1989 yılında yapılan filmin yönetmen koltuğunda Mary Lambert oturmuştu. Baş rollerini  Dale Midkiff, Fred Gwynne ve Denise Crosby‘nin paylaştığı film, kült filmler arasına adını yazdırmıştı. Çocukluğumuzun en korkunç filmlerinden olan Hayvan Mezarlığı, 11 milyon dolarlık düşük bütçesine rağmen şu an dahi bizleri korkutmayı başaracak derecede başarılı bir korku filmi olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

2017 yılındaki Stephen King uyarlama rüzgarı kah olumlu kah olumsuz şekilde sonuçlandı. Fakat bir diğer korkunç Stephen King romanı olan O (It)’nun uyarlamasının 660 milyon dolar gişe başarısı elde etmesi sonucu yapımcılar yeni Stephen King romanlarına gözlerini dikmeye başladı. Hayvan Mezarlığı’nın yeniden uyarlanması bir süredir konuşuluyordu ama O’nun başarısı bu süreci hızlandırmış olacak ki filmin hangi firma ve hangi yönetmen tarafından beyaz perdeye aktarılacağı dahi kesinleşmiş oldu.

Paramount Pictures yapımcılığındaki filmin yönetmenliğini, O’nun yönetmen koltuğunda gördüğümüz Andy Muschietti‘nin yapacağı söylentileri dolaşırken, projenin son halinde yönetmen koltuğundaki ismin değiştiğini görüyoruz.  2014’te vizyona giren korku filmi Starry Eyes (Şeytanın Gözleri)‘nden hatırladığımız Dennis Widmyer ve Kevin Kolsch ikilisi filmin yönetmenliğini üstlenecek. Senaryosunu Jeff Buhler‘ın yazacağı filmin yapımcıları ise Lorenzo di Bonaventura, Mark Vahradian, Steven Schneider ve Alexandra Loewy‘den oluşuyor.
Hayvan Mezarlığı (Pet Sematary), Creed ailesinin yeni bir kasabaya taşındıktan sonra, evlerinin yanı başında bulunan hayvan mezarlığının hikayesini öğrenmeye başladıklarından sonra değişen hayatlarını konu alıyor. Kitabı ve 1989 yapımı filmi ile insanları korkutan bu eser, 19 Nisan 2019 tarihinde yeniden korku severlerin karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın