Kara Kule Serisi Şimdi de Dizi Oluyor

haberler

roland-dark-tower

Stephen King’in en önemli eseri olarak gösterilen ve 8 kitaptan oluşan serisi Kara Kule, bildiğiniz üzere sinema filmi olarak 2017 yılında karşımıza çıkacak. Filmin baş rollerinde Idris Elba ve Matthew McConaughey yer alırken, yönetmen koltuğunda ise Nikolaj Arcel oturacak.Filmin yapımcıları, Kara Kule projesinin sinema filmi ile sınırlı kalmamasını istiyor. Bu nedenle, Kara Kule serisinin dizisi, filme eşlik edecek şekilde ekranlarda olacak. Çekimlerine 2017 yılında başlanacak olan dizinin senaristleri Kara Kule filminin de senaristleri olan Nikolaj Arcel ve Anders Thomas Jensen olacak. Dizinin yapımcıları arasında Ron Howard, Brian Grazer, Akiva Goldsman ve Jeff Pinkner gibi ünlü isimler yer alacak.

the-dark-tower-tom-taylor

Dizinin ilk sezonu, 10-13 bölüm civarında olacak ve Roland’ın gençliğinin anlatıldığı, 4.kitap olan Büyücü ve Cam Küre’yi temel alacak. Konu Roland’ın gençliği olacağından baş rolde Idris Elba yerine daha genç bir oyuncu yer alacak. Idris Elba, diziye konuk oyuncu olarak katılacak. Projenin kötü adamı Matthew McConaughey‘nin dizide yer alıp almayacağı bilinmiyor fakat farklı bir oyuncunun Randall Flagg karakterine hayat vermesi ihtimal dahilinde.

Şimdilik yayıncı kuruluşla yapılan herhangi bir anlaşma yok fakat filmin yapımcı firması MRC Film‘in Netflix ile bir bağlantısı olduğunu ekleyelim. 2018 yılında yayınlanacak dizinin, Kara Kule projesinde önemli bir yere sahip olması bekleniyor.

Kara Kule’nin sinema filminin ise 24 Şubat 2017 tarihinde vizyonda olacağını da belirtelim.

Bir cevap yazın