Stephen King Enstitü Çıktı!

haberler

Stephen King’in 2019 yılında Amerika’da çıkan ve ülkemizde uzun zamandır çıkması beklenen romanı The Institute (Enstitü) ile ilgili Altın Kitaplar ilk duyuruyu yaptı. Kitap 11 Ocak’ta çıkıyor!!

Stephen King’in 2019 sonbaharında çıkışını yapan romanı (son romanı diyemeyeceğim çünkü sonrasında başka romanı da çıktı) uzun zamandır ülkemizdeki Sadık Okuyucular tarafından bekleniyordu. Altın Kitaplar’ın kitabın çıkış tarihini sürekli ertelemesi okurları üzmüştü fakat yayınevi sonunda kesin bir tarih verdi. Enstitü 11 Ocak’ta çıkıyor…

Enstitü, Stephen King’in özüne dönüş kitaplarından biri olarak gösteriliyor. Konusu: “Gecenin yarısında, Minneapolis banliyölerinin olduğu sessiz sokaktaki evde, saldırganlar Luke Ellis’in ebeveynlerini öldürdü ve kendisini de siyah bir araca tıktı. Luke Enstitü’de uyanacaktı. Kendisininkine benzeyen bir odada. Ancak pencereleri olmayan bir oda. Kapısının ardında başka kapılar vardı. O kapıların ardında da aynı Luke gibi getirilmiş, özel yetenekleri olan -telekinezi ve telepati gibi- çocuklar vardı. Bu kötü niyetli kuruluşta çalışan personeller kendilerini bu özellikleri çocuklardan acımasız yöntemlerle çıkarmaya adamıştır. Kurbanlar teker teker kaybolduğunda Luke kaçıp yardım arama konusunda daha vahim bir hâle düşecek. Ancak daha önce kimse Enstitü’den kaçamamıştır.”

Bir cevap yazın