Stephen King Hayvan Mezarlığı 2019 Fragmanı Yayınlandı

haberler

Stephen King’in en ürpertici ve en popüler romanlarından olan Hayvan Mezarlığı (Pet Semetary)’nın yeniden yapım projesi bir süredir konuşuluyordu. Geçtiğimiz yıl O(It) romanının filmi büyük ses getirmiş, bu durum diğer Stephen King eserlerinin beyaz perdeye aktarılması konusunda bir yarışmanın yaşanmasına neden olmuştu. Bir kaç gün önce Facebook ve Instagram sayfamızda Hayvan Mezarlığı yeniden yapım filminin ilk görsellerini sizlerle paylaşmıştık. 10 Ekim itibariyle de filmin ilk fragmanı izleyicilere sunuldu.
Hayvan Mezarlığı 2019 diyebileceğimiz projenin yönetmen koltuğunda Kevin Kölsch ve Dennis Widmyer oturuyor. Senaryo ise David Kajganich ve Jeff Buhler‘e ait. Baş rollerinde John Lithgow (Jud Crandall), Jason Clarke (Louis Creed), Amy Seimetz (Rachel Creed) ve Jeté Laurence (Ellie Creed)’in yer aldığı film 1989 yapımı ilk filmden kendini ayırırken konu bazında paralellik sunuyor.

Stephen King’in en korkunç romanlarından biri olarak gösterilen Hayvan Mezarlığı’nda, yeni bir kasabaya taşınan Creed ailesinin kasabanın geçmişindeki olaylarla ve hayvan mezarlığı olarak bilinen bir bölgenin ötesinde yer alan Kızılderili mezarlığı ile olan korkunç macerasını ele alıyor. Eski Kızılderili mezarlığına gömülen ölülerin canlanıp geri döndüğüne inanılır fakat bu geri dönüş onların karanlık bir ruha sahip olmasına neden olur. Louis Creed’in masum düşüncesi karanlığın ortaya çıkmasına neden olacak ve Creed ailesinin üzerine bir kabus gibi çökecektir.

Stephen King’in 1983 yılında piyasaya çıkan romanı Mary Lambert tarafından 1989‘da beyaz perdeye aktarılmış, 80-90 kuşağı gençlerinin kabusu olmayı başarmıştı. Filmin yeniden yapımı bakalım bu kabusu tekrar yaşatmayı başarabilecek mi?

Stephen King Hayvan Mezarlığı yeniden yapım filminin 5 Nisan 2019‘da vizyona girmesi bekleniyor.

Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın