Stephen King’in “İhtiyaç Molası” Film Oluyor

haberler

Stephen King’in ilk olarak 2003 yılında Esquire Magazine’de yayınlanan ve daha sonra Karanlık Çökünce (Just After Sunset) hikaye derlemesinde yer alan İhtiyaç Molası (Rest Stop) hikayesi beyaz perdeye uyarlanıyor.

Stephen King’in eserlerini beyaz perdede görmeye artık alıştık. Hemen her yıl bir kaç eserinin beyaz perdede ya da televizyonda uyarlamasını izliyoruz. Bu uyarlamaların ne kadar başarılı olduğu büyük bir tartışma konusu fakat sonuç olarak usta eserlerinin uyarlaması konusunda cömert davrandığını söyleyebiliriz.Haberin yazdığı dönemde Hayvan Mezarlığı (Pet Semetary) eserinin yeniden yapımı filmi sinema salonlarında gösteriliyor. Yıl bitmeden O (It) serisinin ikinci filmi bizlerle olacak. Bu haberler King severler tarafından zaten biliniyor ama bugün yeni bir uyarlamanın haberini almış olduk.

Stephen King’in ilk defa 2003 yılında Esquire Magazine dergisinde yayınladığı ve 2007 yılında Karanlık Çökünce (Just After Sunset) hikaye derlemesinde yer verdiği İhtiyaç Molası (Rest Stop) hikayesi, Alex Ross Perry yönetmenliğinde beyaz perdeye taşınıyor. Filmin başrol oyunları ve senaristi henüz belli değil.
İhtiyaç Molası, John Dykstra isimli yazarın bir gece yolculuğu sırasında ıssız bir bölgede verdiği mola sırasında yaşananları anlatıyor. Tuvalette kavga eden karı-kocaya müdahale edip etmemeyi düşünürken kendi romanının kahramanı harekete geçiyor ve olaya müdahale etmeye karar veriyor.

İhtiyaç Molası, 2004 yılında kurgu kategörisinde National Magazine ödülünü kazanmıştı.

Bir cevap yazın