Stephen King’in Kara Kule Serisi Beyaz Perdede

haberler

Stephen King’in dev eseri Kara Kule serisi, yıllardır beyaz perdeye aktarılıp aktarılmayacağı yönündeki haberlerle gündeme geliyor. Bu haberler birçok kez hayal kırıklığı ile sona eren bir süreci anlattı fakat bugün Stephen King’in bizzat duyurduğu mesajı ile Kara Kule serisinin beyaz perdeye aktarılma projesi hayal olmaktan çıktı. Hem de başrol oyuncuları dahi hazır.

Yıllardır yılan hikayesine dönen Kara Kule’nin sinemaya uyarlanması projesi, hayranları ikiye bölen bir kararla sona yaklaştı. Serinin yönetmen koltuğuna Nikolaj Arcel’in oturmasının kesinleşmesi sonrası, Matthew McConaughey’in ve Idris Elba’nın projeye dahil olacağı söylentileri ortalığı karıştırmıştı. Sadık Okuyucu olarak Flagg olacak bir McConaughey ile heyecanlanırken yıllardır mavi gözleriyle bildiğimiz, ellerinde büyüdüğümüz Roland’ı, Siyahi aktör Idris Elba’nın canlandıracağı fikri kabusumuz olmuştu. Ve kabus gerçek oldu; castın resmileştiği haberini Stephen King resmi twitter ve facebook adresinden #thedarktowermovie hastagiyle verdi.

Kara Kule’nin artık siyahi bir Roland’ı var, Elba her ne kadar iyi bir aktör olsa da bu durum 8 kitaplık bir efsanenin temelden sarsılması anlamına geliyor, en azından Sadık Okuyucu için. Uyarlamanın cast konusu zaten evlere şenlik, geçtiğimiz günlerde Tirana (evet biz de kim olduğunu hatırlayamadık) için Abbey Lee seçildi haberleri çıkmış, Lee’nin aslında Susan’ı oynayacağı ama Susannah ile karıştırılmaması için Tirana isminin seçildiği yazılmıştı.

Peki, Kara Kule serisi neyi anlatıyor?

Stephen King’in 8 kitaplık efsane serisi Kara Kule, Roland ismindeki bir silahşorun, değişen ve yok olmaya yüz tutmuş bir dünyada, tüm evrenin merkezi olarak görülen Kara Kule’yi bulma ve bu yolda edindiği dostları ve düşmanlarıyla olan maceralarını konu alıyor.

Sadık Okuyucu olarak zaten uyarlamanın serinin milyonda biri bile olamayacağını biliyoruz ama yine de içimiz buruk, çoğumuz King’e küstük. Sevinenlere gıpta ile bakmaktan başka elimizden bir şey gelmiyor, bekleyip göreceğiz bakalım Kara Kule’nin sonu ne olacak.

Bir cevap yazın