Stephen King’in “Yabancı” Romanı Çıktı

haberler

Korku-Gerilim dünyasının ustası Stephen King’in 2018 yılında çıkan The Outsider (Yabancı) romanı 3 Mayıs 2019 itibariyle ülkemizde yayınlandı.
Stephen King, özellikle son dönemde üretkenlik konusunda bir hayli performanslı görünüyor. Öyle ki yazdığı romanların Türkçe baskıları çıkmadan usta yeni bir romanını duyuruyor. The Outsider da ustanın 2018 yılında yayınlanan bir romanıydı. Ülkemizde Stephen King kitaplarının yayın hakkını elinde bulunduran Altın Kitaplar‘ın “bazı prosedür sorunları” adı altında gösterdiği gecikme nedeniyle Yabancı kitabını ülkemizde 3 Mayıs 2019 itibariyle raflarda görebiliyoruz.

YABANCI ROMANINI SATIN ALMAK İÇİN – ALTIN KİTAPLAR

STEPHEN KING – YABANCI – İNDİRİMLİ SATIN AL (idefix)

The Outsider (Yabancı), Stephen King’in yine ustalığını konuşturduğu bir roman olarak dikkatleri üzerine çekti. Son dönemde polisiye konulara ilgi duyan yazar, Bill Hodges serisinden sonra yine polisiye içerikli bir romanla karşımıza çıkıyor.
Şehir parkında, vahşice katledilen on bir yaşındaki bir erkek çocuğunun cesedi bulunur. Görgü tanıklarının ifadelerine göre katil, İngilizce öğretmeni, şehrin Küçükler Beyzbol Ligi’nin koçu ve herkesin çok sevdiği Terry Maitland’dır. Parmak izi ve DNA sonuçlarıyla desteklenen diğer kanıtlar da tartışılmaz biçimde onu işaret etmektedir.

Bu korkunç cinayetin dehşete düşürdüğü Dedektif Ralph Anderson, eskiden kendi oğlunun da koçluğunu yapmış olan zanlının, bir beyzbol maçının ortasında, herkesin gözü önünde tutuklanması emrini verir. Ne var ki, Maitland cinayetin işlendiği gün başka bir kentte bir konferansta olduğunu iddia eder ve bu, ilerleyen günlerde tanıklarla, kamera görüntüleriyle doğrulanır.

Ralph Anderson ve Bölge Savcısı Bill Samuels bu şaşırtıcı gelişmenin yarattığı çelişkiyi çözmek için delillerin izini sürmeye devam ederken, cinayeti aydınlatmaya çalışan herkes bilinmezliklerle ve tehlikelerle dolu bir anafora doğru sürüklenmektedir.

Stephen King yine hayal gücünün sınırlarını zorluyor, yine usta bir hikâye anlatıcısı olduğunu kanıtlıyor…

Altın Kitaplar-Tanıtım Yazısı

2 comments

  • Kitabı okumayı iki gün önce bitirdim ve okuduğum ilk Stefen King romanıydı. Hayran kaldım diyebilirim. Kitaptaki bazı karakterlerin diğer kitaplarında olduğunu yeni öğrendim ve şimdi onları okumayı planlıyorum. Umarım Yabancı kadar sürükleyicidir.

    • Merhaba. Sitemizdeki En İyi 10 Stephen King Romanı ve Stephen King Okumaya Hangi Kitaptan başlamalıyım yazılarını okumanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın