Stephen King’ten Son Haberler

haberler

bill-hodges-trilogy

Bill Hodges Macerası Devam mı Edecek?

Geçtiğimiz günlerde bir kitap festivaline katılan Stephen King, Facebook canlı yayınında verdiği röportajda, üzerinde çalıştığı kitaplardan birinin Bill Hodges üçlemesindeki (Mr.Mercedes, Finders Keepers, End of Watch) karakterlerden biri ile ilgili olduğunu söyledi.

stephen-king-owen-king-sleeping-beauties

Uyuyan Güzeller 2017’de Geliyor

Hayranlarından gelen soruları yanıtlayan King, “Sonunu değiştirmek istediğiniz bir hikayeniz var mı?” sorusuna “Cujo” yanıtını verdi. King ayrıca Cell (Cep)’in film uyarlamasının kötü eleştiriler almasına baya içerlemiş.
Yine King’in dediğine göre oğlu Owen ile birlikte yazmakta olduğu Sleeping Beauties (Uyuyan Güzeller) isimli roman, 2017’de yayımlanacak ve oldukça uzun bir roman olacakmış.

james-patterson-stephen-king

James Patterson’ın Stephen King Romanı

King cephesiyle ilgili dün BBC’de yayımlanan ilginç bir habere göre ise, çok satan yazarlar listesinin üst sıralarından inmeyen James Patterson geçtiğimiz günlerde “The Murder of Stephen King” (Stephen King Cinayeti) isimli romanını duyurmuştu. Roman, Stephen King’in fanatik bir hayranı tarafından cinayete kurban gitmesi üzerineydi. Patterson geçen hafta yaptığı açıklamada kitabı yayınlamaktan vazgeçtiğini söyledi. Bu kararının King ile alakalı olmadığını, Stephen King ve ailesinin rahatsız olmaması için kitabın basılmasından vazgeçtiğini de sözlerine ekledi. Stephen King konu ile ilgili olarak AP’nin sorusuna herhangi bir yorumda bulunmadı.

2009 yılında King, James Patterson için ‘başarılı fakat bir o kadar da berbat bir yazar’ yorumunda bulunmuş, Patterson’ın buna cevabı ‘abartı’ şeklinde olmuştu.

Bir cevap yazın