The Shining (Medyum) – 1977

the-shining-medyum

Orijinal İsmi Türkçe İsmi Çıkış Yılı Sayfa İncelemesi
The Shining Medyum 1977 384 Yok

 

Torrence ailesi kötü günlere bir dur demek için Overlook Oteli’nde yeni bir hayata başlar. Jack Torrence, Overlook Oteli’nin kış döneminde bakıcılığını yapacaktır. Bu iş Jack için parasızlık ve alkol ile boğuştuğu yıllara son vermek ve eşi Wendy ile oğlu Danny ile yeniden başlangıç için mükemmel bir adım gibi görünmektedir.

Yılın bu döneminde boş kalan otel aslında zannedildiği gibi masum bir otel değildir. Otelin geçmişinde gizli olan kötülükler ortaya çıkmaya başladığında, Torrence ailesinin yuva olarak gördüğü bu yer kabusun merkezi olacaktır.

Psişik güçlere sahip Danny, bir taraftan oteldeki kötülüklerin karşısında durmaya çalışırken bir taraftan da babasını bu kötülüklerden uzak tutmaya çalışacaktır.

The Shining (Medyum), Stephen King’in üçüncü romanıdır ve en iyi romanları arasında gösterilmektedir.

Kitabın 1980 yılında, ülkemizde “Cinnet” ismiyle bilinen bir sinema uyarlaması yapılmıştır. Yönetmen koltuğunda usta yönetmen Stanley Kubrick’in oturduğu film, büyük bir popülariteye sahiptir.

1997 yılında Stephen King’in aktif olarak görev aldığı bir televizyon uyarlaması yapılmıştır. 250 dakikanın üzerinde olan yapım 2 dalda Emmy ödülü kazanmıştır.

Bir cevap yazın