Tılsım (The Talisman) Film Oluyor

haberler

Stephen King’in, kendisi gibi korku-gerilim yazarı Peter Straub’la kaleme aldığı Tılsım (The Talisman) romanı beyaz perdeye uyarlanıyor. Yönetmen ve senarist belli oldu, oyuncular seçiliyor!

2017 yılı Stephen King uyarlamaları için altın bir yıl oldu diyebiliriz. Tabii bunu uyarlamaların kendileri için söylemek pek mümkün olmasa da Usta, bu sıralar bir hayli gündeme gelmiş durumda.
2017 yılı içerisinde O, Kara Kule, Oyun, Bay Mercedes, Sis, 1922 gibi bir çok eserin uyarlamasını gördük. Özellikle O (It) film uyarlamasının gişede beklenenin üzerinde bir başarıya imza atması yeni King uyarlamalarının yolda olduğunu bizlere göstermişti. Tılsım ile birlikte ilk somut adımlar atılmaya başlandı.

Stephen King ve Peter Straub’un 1984 yılında yazmış oldukları Tılsım (The Talisman), aynı zamanda bir serinin de ilk romanı oldu. Daha sonra Kara Ev (Black House) romanı ile devam ettirilen serüven şu günlerde üçüncü kitabın hazırlanmakta olduğu haberleri ile gündeme gelmişti.

 

 

Annesini amansız bir hastalığın pençesinden kurtarmak için tehlikeli maceralara atılan küçük Jack Sawyer‘ın hikayesini anlatan Tılsım’ın beyaz perdeye uyarlanmasına Amblin Entertainment öncülük ediyor. Uyarlamanın senaryosunu New Mutants ve The Fault in Our Stars filmlerinden tanınan Josh Boone üstleniyor. Kendisinin aynı zamanda yönetmen koltuğunda oturması da bekleniyor.

Daha önce dizi projesi olarak gündeme gelen fakat iptal edilen Tılsım, beyaz perde de nasıl bir uyarlama olarak karşımıza çıkacak, zaman gösterecek. O’nun başarısından sonra Stephen King uyarlamaları konusunda rüzgarın dinmeden devam edeceğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın